BAL ÇEŞİTLERİ

Organik Karakovan Kestane Balı => 240 TL

NOT:Bu karakovanlardan 3 ile 5 yıl da bir verim alındığı için az miktar bulunuyor ve çok değerli bir baldır.   

Not:Bizim Üretim.


 KESTANEBALININ İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİ, ANTİBİYOTİKTEN GÜÇLÜDÜR:Alman bilim adamlarının deneyimlerine göre kestanebalı, yara tedavisinde antibiyotikten daha etkili. Ama yara tedavisinde kullanılan sıradan bal değil. kestanebalı olarak adlandırılan bu bal, birçok antibiyotiğe karşı direnç kazanmış bakterilerin bulaşık olduğu kronik yaraları bile birkaç hafta içinde tamamen iyileştiriyor, diyor Bonn Üniversitesi tıp uzmanları.Birçok bakterinin antibiyotiklere direnç kazanmasından sonra balın iyileştirici etkisi yeniden keşfedildi. Ancak uzmanlar, insanların özel işlemden geçirilmemiş doğal balla kendi kendilerini tedavi etmemeleri konusunda uyarıyorlar. Nitekim özel olarak hazırlanmayan ballarda bakteri sporları bulunabiliyor. Eski Mısırlılar bile balın yaraları iyileştirici etkisinden haberdardı. îki Dünya Savaşı'nda da askerlerin yaraları ballı sargılarla iyileştirilmişti. Bonn Üniversite Kliniği'ndeki çocuk doktorları tıbbi balı yaraların tedavisinde kullanıyorlar. Ölü doku bal tedavisiyle kısa sürede yenilenmekte, ayrıca sargılar kolay değiştiği için yeni oluşan cilt tabakalarına zarar gelmiyor. Balın antiseptik bir etkisi var. Arılar bal üretirlerken glikoz oksidaz enzimini ilave ediyorlar. Bu enzim ise balın içindeki şekerden az miktarda hidrojen peroksidin üretilmesine yol açmakta. Balın için- deki hidrojen peroksit durmadan yenilendiği için de yaralardaki bakterilerin öldürülmesi için az miktarda BAL TÜTEKİLMESİ gerekmektedir.Kestane balı astım hastalığının tedavisinde kullanılır ve hasta ergenlik çağına girmemiş ise hastalığı 1 yılda tedavi edilebilir.KESTANE BALI ile tedaviye yardımcı olmaya ve vucudu güçlendirmeye başlayalım.0,5 kg kestane balına 3 yemek kaşığı ZENCEFİL ilave edin ve macun kıvamına gelene dek karıştırın, bu karışımın uzun süre durmasında sakınca yoktur.bu karışımdan akşam yatmadan önce 1 tatlı kaşığı yedirin ve üstüne bir şey yedirip içirmeyin.ve bu şekilde 1 yıl devam edin.Ayrıca vucudun direncini artırıp bağışıklık sistemini güçlendirmek için 1 Bardak günlük sütün içine 1 Adet BILDIRCIN YUMURTASI ve 2 tatlı kaşığı ORGANİK KESTANE BALI ilave edip karıştırın ve günde 3 defa taze hazırlayarak içirin ve buna da 1 yıl devam edin ve çocuğunuzun iştahının açıldığını ve yavaş yavaş renginin geldiğini ve kilo zayıflık problemi varsa ortadan kalktığını göreceksiniz .NOT:Doktor ilaç ve tedavi uyguluyorsa bu tedaviyi bırakmayınız vucuda herhangi yan etkisi olmaz.Evinizde halı veya halıfeks varsa kaldırmanızı,battaniye gibi toz çıkaran şeylerden uzak durmanızı evde su ilaveli elektrik süpürgesi kullanmanızı ve çocuğunuzun bilgisayara uzun süre bakmamasını sigara dumanı parfüm ve deodorant kokularından uzak durmasını tavsiye edin.

Kestane Balı(Karışım) => 120 TL
NOT:Bizim Üretim KESTANE BALININ İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI KESTANEBALI NELERE İYİ GELİR: Adale ağrıları, titremesi, uyuşmasının giderilmesine, Ağrı ve sancıların giderilmesine, Ağız yaralarının iyileştirilmesine, Akciğer hastalıklarının iyileştirilmesine, Bademcik iltihabının yok edilmesine, Bağırsak gazının, iltihabının giderilmesine, Baş, göğüs, karın ağrılarının giderilmesine, Baş dönmesinin giderilmesine, Bel ağrılarının giderilmesine, Beyin hastalıklarının iyileşmesine, felç ve sinir hastalıklarını gidermede, Cilt bozukluğunu, lekelerini gidermeye, Cinsel gücü artırmaya, Damar sertliğine, damar tıkanıklığını yok etmeye, Gözleri güçlendirmeye, Halsizliğin giderilmesine, Hazmı kolaylaştırmaya, Hafızayı güçlendirmeye, İştah açmaya, Kabızlığın iyileştirilmesine, Kalp çarpıntısını gidermeye, Kanın temizlenmesine, Kemiklerin kuvvetlenmesine, Nezle ve grip hastalığının tedavisine, Öksürüğün, nefes darlığının, astım hastalığının tedavisine, Romatizma ve siyatiğin tedavisine, Sarılık hastalığının iyileştirilmesine, Sedef hastalığının giderilmesine.            
ORGANİK KESTANE BALI => 135 TL
    Not:Bizim Üretim  
 KESTANE BALININ İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI KESTANEBALI NELERE İYİ GELİR: Adale ağrıları, titremesi, uyuşmasının giderilmesine, Ağrı ve sancıların giderilmesine, Ağız yaralarının iyileştirilmesine, Akciğer hastalıklarının iyileştirilmesine, Bademcik iltihabının yok edilmesine, Bağırsak gazının, iltihabının giderilmesine, Baş, göğüs, karın ağrılarının giderilmesine, Baş dönmesinin giderilmesine, Bel ağrılarının giderilmesine, Beyin hastalıklarının iyileşmesine, felç ve sinir hastalıklarını gidermede, Cilt bozukluğunu, lekelerini gidermeye, Cinsel gücü artırmaya, Damar sertliğine, damar tıkanıklığını yok etmeye, Gözleri güçlendirmeye, Halsizliğin giderilmesine, Hazmı kolaylaştırmaya, Hafızayı güçlendirmeye, İştah açmaya, Kabızlığın iyileştirilmesine, Kalp çarpıntısını gidermeye, Kanın temizlenmesine, Kemiklerin kuvvetlenmesine, Nezle ve grip hastalığının tedavisine, Öksürüğün, nefes darlığının, astım hastalığının tedavisine, Romatizma ve siyatiğin tedavisine, Sarılık hastalığının iyileştirilmesine, Sedef hastalığının giderilmesine.Ayrıca Kestane Balı(Karışım) öksürük alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına  iyi gelir.
KESTANE BALI => 130TL  
NOT:Bizim Üretim
 KESTANEBALININ İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİ, ANTİBİYOTİKTEN GÜÇLÜDÜR:Alman bilim adamlarının deneyimlerine göre kestanebalı, yara tedavisinde antibiyotikten daha etkili. Ama yara tedavisinde kullanılan sıradan bal değil. kestanebalı olarak adlandırılan bu bal, birçok antibiyotiğe karşı direnç kazanmış bakterilerin bulaşık olduğu kronik yaraları bile birkaç hafta içinde tamamen iyileştiriyor, diyor Bonn Üniversitesi tıp uzmanları.Birçok bakterinin antibiyotiklere direnç kazanmasından sonra balın iyileştirici etkisi yeniden keşfedildi. Ancak uzmanlar, insanların özel işlemden geçirilmemiş doğal balla kendi kendilerini tedavi etmemeleri konusunda uyarıyorlar. Nitekim özel olarak hazırlanmayan ballarda bakteri sporları bulunabiliyor. Eski Mısırlılar bile balın yaraları iyileştirici etkisinden haberdardı. îki Dünya Savaşı'nda da askerlerin yaraları ballı sargılarla iyileştirilmişti. Bonn Üniversite Kliniği'ndeki çocuk doktorları tıbbi balı yaraların tedavisinde kullanıyorlar. Ölü doku bal tedavisiyle kısa sürede yenilenmekte, ayrıca sargılar kolay değiştiği için yeni oluşan cilt tabakalarına zarar gelmiyor. Balın antiseptik bir etkisi var. Arılar bal üretirlerken glikoz oksidaz enzimini ilave ediyorlar. Bu enzim ise balın içindeki şekerden az miktarda hidrojen peroksidin üretilmesine yol açmakta. Balın için- deki hidrojen peroksit durmadan yenilendiği için de yaralardaki bakterilerin öldürülmesi için az miktarda BAL TÜTEKİLMESİ gerekmektedir.   
KARAKOVAN KESTANE BALI => 200 TL
                                                                                  Not:Bizim ÜretimMacahel'de üretilen balın çok kaliteli olması, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinden ve yörede Saf Kafkas Arı ırkının bulunmasından kaynaklanmaktadır. Yörenin her kesiminde orman gülü başta olmak üzere, alçak kesimlerinde kestane ağacının çokluğu, yüksek kesimlerinde ise ıhlamur ve çok çeşitli çiçeklerle birlikte, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinin olması balın tadına etki etmektedir. Balın tadı alçak kesimlerden yükseğe doğru çıkıldıkça acıdan tatlıya doğru değişiklik göstermektedir.                         MACAHEL BALI => 150TL  

Not:üretimi bize ait değildir.MACAHEL ARICILARINA AİTTİR 

 Saf kestane balına göre daha yumuşak tada sahip kahvaltıda yenilebilir ve birçok hastalığa iyi gelir çoçuklarımız daha çok severek yiyebileceği bir baldır.Gabarcet balı Artvin'in Murgul ilçesine bağlı olan kabaca köyü yaylası eski adı gabarcet yaylası olan rakımı 2000'e yakın bir yaylada yetişmektedir balın içeriğindeki(bilinen) çiçekler:ıhlamur,kestane,orman gülü(kumar),akasya,yaban mersini(likapa),yabani böğürtlen,sarmaşık ve çeşitli yer çiçekleri gibi bazı ve bitki ve meyve çiçeklerinden arının yapmış olduğu bir bal çeşitidir.
Gabarcet balı => 120TL                                

Karakovan çiçek balı mide yanması mide ekşimesi gastrid ülser çocuk gelişimde iştah artırmada kemik gelişimine katkıda bulunur Kestane balı kadar güçlü etkiye sahip olmayan ancak kahvaltıda çocuklarınızın rahatlıkla severek yiyebileceği Milyonlarca çiçekten alınan ve karakovan içerisinde özle yapılmış yaylalarda üretilen baldır


Karakovan Çiçek Balı=> 75 TL   Not:Bizim  Üretim

 Çiçek balı mide yanması mide ekşimesi gastrid ülser çocuk gelişimde iştah artırmada kemik gelişimine katkıda bulunur Kestane balı gibi güçlü etkiye sahip olmayan ancak kahvaltıda çocuklarınızın rahatlıkla severek yiyebileceği Milyonlarca çiçekten alınan özle yapılmış KARS ve ARDAHAN yöresindeki yaylalarda üretilen baldır. Çiçek Balı =>55 TL        Not:Bizim Üretim

Üyelik Girişi
Saat
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret213711